BLACK NOVEMBERAkce na monitory iiyama celý listopadDo konce akce: 22 d 06 h 19 min 13 sZobrazit akce →
Filtrovat podle
Cena
Kč Kč
Diagonální
Panel
Obnovit
Doba odezvy
Fyzické rozlišení
Vstup signálu
Formát obrázku
Zakřivená obrazovka
Jas
Statický kontrast
Pozorovací úhly
HDR
Redukce modrého světla
Nastavení výšky
Rotace (funkce PIVOT)
FreeSync
Bez blikání
Porty USB
more... less
Port USB-C
Přepínač KVM
Sluchátkový výstup
Vestavěné reproduktory
Rotace chodidla
Barva
Pilot
Napájení
Třída energetické účinnosti
Kategorie
Dokovací stanice USB-C
Kancelářské monitory
Filtr

Herní monitory

Herní monitory iiyama G-Master: více než 80 modelů s obnovovací frekvencí od 100 do 320 Hz, na vrcholu nabídky s OLED. Herní monitor vybíráte podle tří věcí: her, které hrajete, grafické karty, kterou máte, a rozpočtu. Proto se G-Master dělí do čtyř řad: Black Hawk (100–144 Hz, IPS, dostupný vstup do hraní), Red Eagle (180–288 Hz, Fast IPS, 0,2–0,5 ms, e-sportové jádro nabídky), Gold Phoenix (240–320 Hz pro nejnáročnější hráče) a Titan Falcon (OLED 0,03 ms). Každý má Adaptive Sync (FreeSync Premium / G-Sync Compatible), režim Black Tuner a pevný stojan, většina i nastavení výšky. Zkratky: monitory 144 Hz a rychlejší, 4K pro hry a konzole, zakřivené. Průvodce výběrem najdete pod seznamem.

Herní monitory iiyama G-Master: jak vybrat herní monitor v roce 2026

Dobrý herní monitor není ten s největším číslem na krabici, ale ten, který vaše grafická karta dokáže zásobit snímky. RTX 4060 nebo RX 7600 ve Full HD bez potíží vytáhne 200 fps v CS2 a Valorantu, ale ve 4K v Cyberpunku bude bojovat o 60. Proto jsme na této stránce shromáždili více než 80 herních monitorů iiyama G-Master od 22 do 45 palců, se 100 až 320 Hz, ve Full HD, QHD, 4K i UltraWide, a níže rozepisujeme, který se hodí k čemu. Všechny mají Adaptive Sync (AMD FreeSync Premium, většina také NVIDIA G-Sync Compatible), dobu odezvy od 0,03 do 1 ms, režim Black Tuner zesvětlující stíny, zaměřovací kříž na obrazovce a tříletou záruku výrobce, a navíc během prvních 30 dnů od nákupu záruku „nula vadných pixelů“.

Jak vybrat herní monitor? Přizpůsobte ho grafické kartě a rozpočtu: Full HD 144–240 Hz pro e-sport a slabší karty, QHD 200–320 Hz pro většinu her, 4K pro konzole a výkonné karty, OLED pro nejlepší obraz. Níže najdete rychlou tabulku výběru.

PoužitíParametryPříklad modelu
První herní monitor, nízký rozpočetFull HD, IPS, 144 HzG-Master Black Hawk G2741HSU-B1
E-sport (CS2, Valorant)Full HD, Fast IPS, 240 HzG-Master Red Eagle G2771HSU-B1
Zlatá střední cesta pro většinu herQHD, Fast IPS, 200 HzG-Master Red Eagle GB2771QSU-B1
Maximální plynulostQHD, IPS, 320 HzG-Master Gold Phoenix GB2791QSU-B1
4K a konzole4K, IPS, 144 HzG-Master Red Eagle GB2771UHSU-B1
Nejlepší obraz a odezvaQHD, OLED, 280 Hz, 0,03 msG-Master Titan Falcon GOB2701QSC-B1

Čtyři řady G-Master: Black Hawk, Red Eagle, Gold Phoenix, Titan Falcon

Black Hawk představuje cenově dostupné herní monitory: IPS, 100–144 Hz, 1 ms. Začíná vstupním modelem G2245HSU 22", pokračuje přes GB2441HSU 24" 144 Hz s nastavením výšky až po GB2741HSU 27" 144 Hz a G2741QSU 27" QHD. První herní monitor, druhá obrazovka pro streamování, monitor ke konzoli do pokoje teenagera.

Red Eagle je srdcem nabídky a nejčastější volbou hráčů FPS: Fast IPS, 180–240 Hz ve Full HD i QHD, 0,2–0,5 ms. GB2471HSU 24" 240 Hz a GB2771HSU 27" 240 Hz stojí zhruba tolik, kolik si konkurence účtuje za 165 Hz. GB2771QSU 27" QHD 200 Hz je univerzální kompromis pro hraní i práci, GB3272QSU 32" QHD 180 Hz a zakřivený GCB3280QSU 32" nabízejí větší obrazovku beze změny rozlišení a GB2771UHSU 27" 4K 144 Hz (288 Hz ve Full HD) a GB3261UHSCP 32" 4K s USB-C jsou herní monitory 4K pro RTX 4080 a PS5.

Gold Phoenix je e-sport naplno: cenově výhodný GB2591HSU 25" 320 Hz, GB2791QSU 27" QHD 320 Hz, GB2795HSU 27" 280 Hz, GB3295QSU 32" QHD 240 Hz a GB3290QSU 32" QHD 240 Hz s USB-C. Pro hráče, kteří vidí rozdíl mezi 240 a 320 Hz a mají kartu, která ho dokáže ukázat.

Titan Falcon je první OLED od iiyamy: GOB2701QSC 27" QHD 280 Hz, panel META3 OLED 4. generace, 0,03 ms, 1500 cd/m² v HDR, dokonalá čerň, USB-C a KVM a tříletá záruka výrobce, která zahrnuje i ochranu proti vypálení. Model prémiové cenové kategorie; více v článku „7 důvodů, proč stálo za to čekat“.

Cenově dostupný herní monitor: co si reálně koupíte

Je to jedna z nejčastějších otázek v našem obchodě, proto má samostatnou kategorii: cenově dostupné herní monitory. Stručně: na nejnižší cenové úrovni dostanete 24" Full HD 144–180 Hz (Black Hawk nebo zakřivený Red Eagle GC2480HSU), o něco výše 27" Full HD 240 Hz Red Eagle, ve střední třídě 27" QHD 144–200 Hz, ještě výše 32" QHD 180–240 Hz nebo 34" UltraWide 200 Hz a na horní hranici kategorie 32" 4K 144 Hz s USB-C. Aktuální ceny najdete na kartách produktů. Přehled s komentářem: „Jaký cenově dostupný herní monitor je nejlepší?“

Jaká velikost a rozlišení: 24, nebo 27 palců, Full HD, nebo QHD

Pro FPS na kompetitivní úrovni volí hráči 24–25" Full HD: celá obrazovka se vejde do zorného pole bez pohybu hlavou a karta vytáhne maximum snímků. 27" QHD (2560 x 1440) je nejlepší univerzální monitor na hraní i práci: ostřejší obraz, více místa na ploše a karta třídy RTX 4070 ve většině titulů stále drží 144+ fps. 27" Full HD má smysl jen při 240 Hz a slabší kartě. 32" QHD nebo 4K je obrazovka pro příběhové hry, strategie a konzole, 34" UltraWide 21:9 (GCB3484WQSU 200 Hz, GCB3486WQSCP 240 Hz s USB-C) a 45" 32:9 (GCB4580DQSN) pro závody, simulátory a práci ve dvou oknech. Podrobně s měřeními: „Jaký monitor na hraní je lepší: 24, nebo 27 palců?“

Zakřivený, nebo plochý, IPS, nebo VA

Zakřivené monitory (označení GC/GCB) mají panely VA s hlubší černou a zakřivení (obvykle 1500R), které na 27–34 palcích obepne obraz kolem hráče; osvědčují se v závodních hrách, RPG a ve formátu UltraWide, např. GCB2784HSU 27" 240 Hz. Ploché Fast IPS vítězí dobou odezvy, pozorovacími úhly a barvami, proto dominují v e-sportu a v modelech pro práci. Pokud hrajete CS2 nebo Valorant, vezměte plochý IPS; pokud Forzu a Baldur's Gate, zakřivený VA nabídne lepší atmosféru. Podrobnosti: „Zakřivený, nebo plochý“ a „Srovnání panelů VA a IPS“.

Monitor ke konzoli PS5 a Xbox Series X

Konzole dává přes HDMI 4K 60 Hz nebo 1440p/1080p 120 Hz. K PS5 a Xboxu proto zvolte buď monitor 4K 144 Hz (GB2771UHSU 27", GB3261UHSCP 32", G4380UHSU 43", kategorie monitory 4K pro hráče), nebo levnější 27" QHD 144+ Hz, který konzole využije v 1440p 120 Hz. Režim 4K 120 Hz vyžaduje HDMI 2.1, ověřte si to na kartě konkrétního modelu. Každý G-Master má dva vstupy HDMI, takže PC i konzole mohou být připojeny k jedné obrazovce. Průvodce: „Herní monitor ke konzoli“.

Bílé herní monitory

Pro světlý setup: GB2471HSU-W1 24" 240 Hz a GB2771QSU-W1 27" QHD 200 Hz v bílém provedení se stejnou elektronikou jako černé Red Eagle. Cenově dostupný bílý herní monitor s Fast IPS 240 Hz je na trhu stále vzácností.

Co dostanete s každým G-Master

Adaptive Sync odstraňuje trhání obrazu při proměnlivém počtu snímků (FreeSync Premium v každém modelu, G-Sync Compatible ve většině). Black Tuner zesvětluje stíny, aniž by přepaloval zbytek obrazu, herní režimy (FPS, strategie, text) a zaměřovací kříž najdete v menu OSD. Stojan s nastavením výšky o 150 mm, pivotem a otáčením mají modely s písmenem B (GB, GCB), všechny modely mají VESA 100 x 100 pro rameno. Flicker Free a redukce modrého světla, protože herní seance trvají hodiny. K tomu tříletá záruka výrobce a 30denní záruka „nula vadných pixelů“: pokud se do měsíce od nákupu objeví byť jediný vadný pixel, monitor vyměníme. Jak nastavit monitor po vybalení: „Kalibrace herního monitoru“.

Nejčastější otázky o herních monitorech

Jaký herní monitor zvolit s nižším rozpočtem?

Na FPS 27" Full HD 240 Hz Red Eagle (GB2771HSU), nebo 27" QHD 200 Hz (GB2771QSU) jako univerzál na hraní i práci. Pokud hrajete CS2 nebo Valorant na 24 palcích, cenově výhodný GB2471HSU 240 Hz vám nechá rezervu i na klávesnici.

Stačí 144 Hz na hraní i dnes?

Ano. Skok z 60 na 144 Hz je největší a všimne si ho každý; přechod ze 144 na 240 Hz zaznamenají hlavně hráči FPS se silnou kartou; 320 Hz je doménou e-sportu. U iiyamy bývá cenový rozdíl mezi 144 a 240 Hz ve stejné velikosti malý, takže se často vyplatí připlatit. Test: „144 Hz vs 60 Hz“ a „Proč 180 Hz“.

Funguje monitor s FreeSync s kartou NVIDIA?

Ano. Adaptive Sync je otevřený standard; monitory G-Master označené „G-Sync Compatible“ fungují s kartami GeForce od řady GTX 10 přes DisplayPort a FreeSync s kartami Radeon přes HDMI i DP. Zapnete to v panelu ovladače, bez dalšího hardwaru.

OLED monitor na hraní: vyplatí se a jak je to s vypalováním?

OLED nabízí dobu odezvy 0,03 ms a čerň, kterou IPS nedokáže napodobit, proto je dnes nejlepším panelem zároveň pro příběhové hry i rychlé FPS. Titan Falcon GOB2701QSC má tříletou záruku výrobce, která zahrnuje i vypálení obrazovky, a funkce péče o panel, takže riziko nese výrobce.

Kolik stojí herní monitor iiyama?

Orientačně: modely 22–24" se 100–144 Hz patří do vstupní cenové kategorie, 24–27" s 240 Hz a 27" QHD do nižší střední třídy, 25–27" s 320 Hz a 32" QHD do střední třídy, 27" 4K 144 Hz a 34" UltraWide do vyšší střední třídy a OLED 27" QHD 280 Hz i modely 43–45" do prémiového segmentu. Aktuální ceny najdete na kartách produktů.

Čím se liší herní monitor od běžného?

Obnovovací frekvencí (100–320 Hz místo 60–75), dobou odezvy (0,03–1 ms místo 4–8), adaptivní synchronizací, herními režimy v OSD a stojanem, který umožňuje nastavit obrazovku do výšky očí. Na samotnou kancelářskou práci stačí kancelářský monitor; při hraní jsou tyto rozdíly vidět hned v první minutě.

keyboard_arrow_up Nedávno zakoupené
keyboard_arrow_up Více
close